Wycinarki laserowe

Technologia laserowa Gato

Firma CHB Sp. z o.o. rozwija swoje maszyny pod marką GATO. Oferuje szereg maszyn do wycinania strumieniem plazmy, laserem oraz strumieniem wody. Spectrum rozwiązań sprawia, że maszyny GATO mogą śmiało odpowiadać na potrzeby naszych Klientów. Nasi inżynierowie opracowują istotne ulepszenia konstrukcyjne, które wpływają na wydajność i konkurencyjność naszych maszyn. Korzystamy z inteligentnych systemów automatyzacji, które umożliwiają prostszą obsługę i zapewniają maksymalną powtarzalność procesu wytwarzania.

Gato Cutter - Laser

Maszyny GATO działają inteligentnie i zapewniają maksymalną produktywność. Maszyny mają wytrzymałą konstrukcję o wysokiej dynamice ze zmieniaczem 2-paletowym i zębatkowym mechanizmem pozycjonowania, która umożliwia uzyskanie dużej szybkości cięcia i maksymalnej wydajności.

Technologia Gato

Innowacyjna technologia lasera światłowodowego zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym zachowaniu ekonomiczności eksploatacji przy obróbce cienkich blach. Zapewnia niskie koszty eksploatacyjne dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii źródła laserowego szczególnie z uwagi na pobór energii, koszty gazów. Maszyna działa na zasadzie „latającej optyki” (blacha opiera się na stole do cięcia, natomiast głowica lasera porusza się w osiach X i Y). Ten typ konstrukcji pozwala na bardzo wysokie wartości przyspieszenia dzięki powiązaniu z bezpośrednim systemem pomiarowym. Brak przekładni pośrednich przenoszących obciążenie pomiędzy silnikiem i zębatką, które mogłyby powodować utratę dokładności. Napęd realizowany jest przez silniki liniowe. Korpus maszyny stanowi bardzo sztywny i stabilny korpus maszyny. Po spawaniu, korpus i prowadnice osi podlegają odprężaniu. Proces ten eliminuje odchylenia w geometrii maszyny i naprężenia wewnętrzne powstające podczas spawania. Stół zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności i zminimalizowania czasu na przygotowanie materiału i odbiór gotowych elementów (załadunek materiału na pierwszy stół podczas pracy na stole drugim).
Wycinarki GATO zaprojektowane zostały z myślą o integracji z inteligentnymi funkcjami ustawczymi i inteligentnymi funkcjami monitoringu oraz charakteryzują się znakomitą wydajnością.
Nowy system sterujący z 27-calowym ekranem dotykowym zawiera tabele parametrów technologicznych, które ułatwiają zadanie operatorowi maszyny.
Drzwi przesuwane wzdłuż osi X zapewniają znakomitą dostępność obszaru roboczego, szczególnie istotną w produkcji małoseryjnej wymagającej dużej elastyczności.
Wycinarki laserowe GATO są dostępne w konfiguracjach z rezonatorami lasera o mocy 2.0, 3.0, 4.0 i 6.0 kW.

Źródło laserowe (rezonator)

Dynamiczny zakres działania laserów typu FIBER dostępny jest od 10% do pełnej mocy, bez zmiany rozbieżności wiązki lub profilu wiązki w całym zakresie. Pozwala na wykorzystanie jednego lasera zarówno dla wysokiej jak i niskiej mocy wyjściowej. Jednostki mogą być wyposażone we włókna o różnych średnicach i długościach do 100 m. Laser światłowodowy ma monolityczny całkowicie stały stan, konstrukcja włókno-do-włókna nie wymaga luster bądź optyki do regulacji. Źródła takie są zwykle mniejsze i lżejsze od tradycyjnych laserów, co zaoszczędza cenną przestrzeń wewnątrz zakładu Klienta.

Jednostka sterująca

Sterownik CNC to efektywny system mikroprocesorowy ze zintegrowanym komputerem PC. Sterownik posiada interfejs operatorski i kompletną bazę danych dla wszystkich standardowych procesów cięcia. Baza danych zawiera parametry cięcia dla standardowych materiałów (stal zwykła, stal nierdzewna, aluminium) dla najczęściej spotykanych grubości materiałów. W oparciu o te dane referencyjne, operator może łatwo zoptymalizować jakość cięcia dla różnych materiałów. Moc lasera jest sterowana w zależności od ścieżki, prędkości, czasu i przesuwu. Ergonomiczny układ z prostą i przyjazną dla użytkownika obsługą.